Naše firma se zabývá především restaurováním a výrobou kostelních varhan s mechanickou nebo pneumatickou trakturou.

Je zde zahrnuta výroba dřevěnných píšťal, hracích stolů, vzdušnic, manuálových a pedálových klaviatur, kompletních mechanických traktůr, vzduchových soustav, měchů, vzduchovodů, regulátorů, a podobné práce. Jako materiál pro výrobu používáme hlavně hustoletou borovici a dub.

 
  • Provádíme restaurování a opravy varhan, hramonií, flašinetů a orchestrionu
  • Provádíme kompletní čištění a ladění varhan, hramonií, flašinetů a orchestrionu
  • Poskytujeme záruku na hotové dílo 5 až 10 let s bezplatným servisem po tuto dobu.
  • Prohlídky, návrhy a konzultace jsou u nás zcela zdarma.
  • Položka seznamu

Dovolujeme si Vám nabídnout služby v oblasti restaurování klasických mechanických píšťalových varhan, opravy harmonií, flašinetů a orchestrionů. Již mnoho let se zabýváme touto činností a můžeme vám tedy nabídnout v tomto směru profesionální přístup. Naše firma má dlouholeté zkušenosti.

Nabízíme servis a ladění varhan, protože funkční a naladěný nástroj je základ pro zachování nástroje pro další generace. V našem okolí zajišťujeme pravidelné údržby varhan např. varhany u sv. Václava v Lanškrouně , v Piaristickém kostele v Litomyšli, v kostele sv. Jakuba Většího v České Třebové, atd.

Provádíme převážně v dílně, ale u oprav menších nástrojů jsme schopni provést opravu přímo u zákazníka např. u harmonií. Používáme původní technologie, které zajistí dlouhou životnost a funkčnost. Ceny určujeme individuálně, neboť každý nástroj vyžaduje jiný přístup i postup restaurování. K předběžné cenové kalkulaci nám prosím poskytněte fotografie, abychom mohli zhodnotit rozsah poškození. Zákazníkům poskytujeme na opravené nástroje 2- 5ti letou záruku.

Naše firma se zabývá i stavbou nových nástrojů. Děláme vestavby varhan do původních skříní. Umíme vyrobit i klasický flašinet s válcem (jazýčkový, píšťalový).